Panoversite hakkında

Craiglist’in internette ilan verme pazarına sıfır ekonomisini kazandırması bugüne kadar sayısız girişimin iş modeli oldu. Panoversite.com da bu modeli örnek alan ve üniversite öğrencilerine odaklanan yeni bir girişim.

Üniversite öğrencilerinin ve üniversite mezunlarının elindeki eşyaları kolayca satabilmesi için kurulan Panoversite, 3 ay gibi kısa bir sürede hayata geçirilmiş ve 2 hafta önce yayına başlamış. Emrah Usta tarafından geliştirilen platforma üye olmak için .edu uzantılı e-posta adresi istenmiyor ama siteye kayıt olurken ve ilanlarınızı listelerken üniversitenizi seçmeniz gerekiyor.

İhtiyaçtan doğan bir girişim

Panoversite özellikle yurt hayatından eve çıkan üniversite öğrencilerinin ihtiyacına yanıt verebilir. Tabii tüm üniversite öğrencilerinin elden çıkarmak istediği veya ucuza satın almak istediği ürünler de vardır. İşte Panoversite tüm bu potansiyel ticaret hacmini tek noktada toplamak istiyor. Dikey bir odak noktası seçtiği için de başarılı olma şansı artıyor.

Sitede verebileceğiniz ilanların ise bir sınırı yok gibi. Kategoriler ev arkadaşı ve emlak ilanlarından, vasıta ve evcil hayvan ilanlarına kadar uzanıyor. Harita üzerinde ilanların yoğun olarak listelendiği yerleri ve ürünleri görebiliyorsunuz.